Stavební práce a komplexní rekonstrukce domů a bytů
Assembly House
602 552 337
Palackého 261
Abertamy


Zimní zahrady

Zimní zahrady 

Pokud jste milovníkem rostlin nebo toužíte relaxovat nejen v létě, ale i v zimě nebo při dešti či by jste chtěli rozšířit svůj obytný prostor. Nejlepším řešením je postavení zimní zahrady.

Využití zimní zahrady je celoroční, lze ji využít jako oáza klidu a odpočinku, ale může být  reprezentativní místností pro setkání s přáteli nebo do prostoru přestěhovat svoji pracovna. Může být využita k celoročnímu pěstování rostlin, které dávají zimní zahradě při odpočinku své kouzlo. Ve velké zimní zahradě lze vybudovat bazén nebo zřídit sportovní koutek, vše se odvíjí od představ majitele zimní zahrady.
Využít zimní zahradu je možné i ke komerčním účelům, zejména jako kavárnu, bistro nebo restauraci.

Pro tvar a použití materiálu zimní zahrady se meze nekladou. První impuls pro realizaci, je funkčnost. Proto každá zimní zahrada je navrhovana, dle přání zákazníka, technických možností použitých prvků společně s prostorovou a stavební možností závisející na okolních prvcích zimní zahrady. 

Zimní zahrada může být přistavena k již hotovému domu, lze ji vytvořit i na terase bytu. Vždy však musíme počítat s tím, že na prosklenou přístavbu působí daleko víc klimatické změny než na zděnou stěnu. Proto je nutné navrhovat zimní zahradu tak, aby paprsky letního slunce stojícího vysoko dopadaly na střechu zimní zahrady a zimní paprsky slunce stojícího nad obzorem dopadaly hluboko do zimní zahrady.

Izolace zimní zahrady

Pokud se bojíte, že náklady na vytápění zimní zahrady, hlavně v zimních měsících, budou vysoké, tak se nemusíte bát. Na zimní zahrady se používá dostatečná izolace.Základní izolací je sklo. Nejpoužívanějším izolačním sklem je dvojsklo (dvě skla spojená pomocí rámečku, prostor mezi nimi je plněn inertním plynem). Dle požadavků je možno použít skla dekorativní, bezpečnostní, protihluková nebo s protisluneční funkcí.

Materiály určené pro nosné konstrukce

Pro výrobu zimní zahrady jsou vhodnými materiály plast, dřevo nebo hliník. Jednotlivé materiály mají své výhody a nevýhody. Plastové profily mají výhodu ve snadné údržbě, dřevěné dodávají stavbě přírodní ráz, ale musí být ošetřeny speciálními odolnými nátěry. Při výběru materiálu na zimní zahradu je třeba brát zřetel na velikost stavby a velikost zatížení.

Otvírání x větrání

Větratelnost zimní zahrady hraje důležitou roli hlavně v letních měsících. Pro přirozené větrání se nabízí několik způsobů řešení otevírání obvodových prvků. Nejběžněji se používají otevíravá a sklopná křídla, lze použít i posuvné nebo skládací dveře.

 

Pro výstavbu a realizaci zimních zahrad spolupracujeme s německou firmou Crottendorfer Tischlerhandwerk GmbH

Odkaz: http://www.cthw.de/


RUD secura nabízí
  • Právě připravujeme otevření stavebnin v Abertamech

  • rekonstrukce a oprava historických objektů
  • dodávka oken
  • dodávka dveří
  • realizace zimních zahrad
  • dodávka rolet
  • dodávka žaluzií
  • čištění žulových schodů
  • realizece elektro rozvodů u novosteveb a rekonstrukce stávajících elektroinstalací